Analyytikot

Tietojemme mukaan ainakin oheiset välittäjäyritykset ja analyytikot ovat seuranneet Wärtsilän kehitystä viimeisen 12 kuukauden aikana. He ovat analysoineet omasta aloitteestaan yhtiötämme sekä myös laatineet kirjallisia raportteja ja kommentteja, ja pystyvät luonnehtimaan Wärtsilää sijoituskohteena. Wärtsilä ei vastaa analyyseissa esitetyistä arvioista.

Yritys Analyytikko Yhteystiedot
ABG Sundal Collier AB Anders Idborg
anders.idborg@abgsc.se
+46 8 566 286 74
AlphaValue Mohit Rathi
m.rathi@alphavalue.eu
+91 12 0450 8011
Bank of America Merrill Lynch Alex Virgo alexander.virgo@baml.com
+44 20 7996 1221
Carnegie Investment Bank AB, Suomi Tom Skogman tom.skogman@carnegie.fi
+3589 6187 1234
Citi Edward Maravanyika edward.maravanyika@citi.com
+44 20 7986 4071
Credit Suisse Max Yates max.yates@credit-suisse.com
+44 20 7883 8501
Danske Bank A/S, Helsinki Antti Suttelin antti.suttelin@danskebank.com
010 236 4708
DNB Bank ASA Tomi Railo tomi.railo@dnb.no
+44 20 7621 6085
Goldman Sachs International Daniela Costa daniela.costa@gs.com
+44 20 7774 8354
Handelsbanken Capital Markets Timo Heinonen tihe03@handelsbanken.fi
010 444 2483
HSBC Bank plc Sean McLoughlin
sean.mcloughlin@hsbcib.com
+44 20 7991 3464
Inderes
Erkki Vesola erkki.vesola@inderes.com
050 549 5512
JPMorgan Cazenove Andreas Willi andreas.p.willi@jpmorgan.com
+44 20 7134 4569
Kepler Cheuvreux Johan Eliason
jeliason@keplercheuvreux.com
+46 8 723 5100
Morgan Stanley Robert J. Davies robert.j.davies@morganstanley.com
+44 20 7425 2057
Nordea Markets Manu Rimpelä manu.rimpela@nordea.com
09530 05172
OP Ryhmä  Anssi Raussi  anssi.raussi@op.fi
+358 10 252 4392 
Pareto Öhman Anders Roslund anders.roslund@paretosec.com
+46 8 402 5288
RBC Capital Markets
Sebastian Kuenne
sebastian.kuenne@rbccm.com
+44 20 7429 8932
SEB, Helsinki Antti Kansanen antti.kansanen@seb.fi
+358 9 616 28724
UBS Deutschland AG Sven Weier sven.weier@ubs.com
+49 69 1369 8278

© 2020 Wärtsilä