Mediayhteydet

Ottakaa meihin yhteyttä tarvitessanne lisä- tai taustatietoja.

Wärtsilä Oyj Abp
Viestintä ja brändi
Vierailuosoite: Hiililaiturinkuja 2, 00180 Helsinki, Suomi
PL 1834, 00080 WÄRTSILÄ, Suomi

Mediayhteydet - Konserni

Atte-Palomäki
Wärtsilä-konsernin mediakontakti:
Atte Palomäki
Johtaja, Viestintä, Brändi ja Markkinointi
Puh: 010 709 5599
media@wartsila.com
LinkedIn  Twitter
Sari_Luhanka_3
Wärtsilä-konsernin mediakontakti:
Sari Luhanka
Viestintäpäällikkö
Puh: 010 709 5774
sari.luhanka@wartsila.com
LinkedIn  Twitter

Mediayhteydet - Liiketoiminnat

Mirja-Maija Santala
Energy mediakontakti:
Mirja-Maija Santala
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
Sijainti: Helsinki
Puh. 0400 793 827
mirja-maija.santala@wartsila.com
LinkedIn
Marit-Holmlund-Sund
Marine Power mediakontakti:
Marit Holmlund-Sund
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
Sijainti: Vaasa
Puh. 010 709 1439 tai 040 538 3519
marit.holmlund-sund@wartsila.com
LinkedIn  Twitter

Voyage mediakontakti:
Laura Quinton
Head of External Communications
Sijainti: Helsinki
Puh. 045 616 3133
Laura.quinton@wartsila.com
LinkedIn  Twitter

 

Portfolio business mediakontakti:
media@wartsila.com

Marine Systems mediayhteydet

Elin Saure Hasund
Gas solutions:
Elin Saure Hasund
Sales & Marketing Coordinator
Sijainti: Asker, Norway
Puh. +47 815 48 500
Mob. +47 917 21 144
elin.saurehasund@wartsila.com
LinkedIn
Claire Webster
Shaft Line Solutions:
Claire Webster
Marketing Manager
Sijainti: Havant, UK
Puh. +44 7595 068473
claire.webster@wartsila.com
LinkedIn
Heidi Paulsrud Johannessen
Exhaust Treatment:
Heidi Paulsrud Johannessen
Director, Sales and Marketing
Sijainti: Moss, Norway
Puh. +47 90 605055
heidi.paulsrud@wartsila.com
LinkedIn
Marine Electrical Systems:
Timo Küttenbaum
General Manager Sales, Marine Electrical Systems
Sijainti: Hamburg, Germany
Puh. +49 175 2494417
timo.kuettenbaum@wartsila.com
LinkedIn

Wärtsilä social


Seuraa Wärtsilää sosiaalisissa kanavissa


LinkedIn
Twitter
Facebook
YouTube
Instagram
© 2020 Wärtsilä