Analyytikot


Tietojemme mukaan ainakin oheiset välittäjäyritykset ja analyytikot ovat seuranneet Wärtsilän kehitystä viimeisen 12 kuukauden aikana. He ovat analysoineet omasta aloitteestaan yhtiötämme sekä myös laatineet kirjallisia raportteja ja kommentteja, ja pystyvät luonnehtimaan Wärtsilää sijoituskohteena. Wärtsilä ei vastaa analyyseissa esitetyistä arvioista.

Yritys Analyytikko Yhteystiedot
ABG Sundal Collier AB Anders Idborg anders.idborg@abgsc.se
+46 8 566 286 74
Bank of America Merrill Lynch Alex Virgo alexander.virgo@baml.com
+44 20 7996 1221
Carnegie Investment Bank AB, Finland Tom Skogman tom.skogman@carnegie.fi
+358 9 6187 1234 
Citi Edward Maravanyika edward.maravanyika@citi.com
+44 20 7986 4071
Credit Suisse Max Yates max.yates@credit-suisse.com
+44 20 7883 8501
Danske Bank A/S, Helsinki Antti Suttelin antti.suttelin@danskebank.com
010 236 4708
DNB Bank ASA Christer Magnergård christer.magnergard@dnb.no
+46 8 473 48 44
Goldman Sachs International Jonathan Hanks
jonathan.hanks@gs.com
+44 20 7051 0928
Handelsbanken Capital Markets Timo Heinonen tihe03@handelsbanken.fi
010 444 2483
HSBC Bank plc Sean McLoughlin
sean.mcloughlin@hsbcib.com 
+44 20 7991 3464
Inderes
Erkki Vesola erkki.vesola@inderes.com
050 549 5512
Jefferies Peter Reilly peter.reilly@jefferies.com
+44 20 7029 8632
JPMorgan Cazenove Glen Liddy glen.liddy@jpmorgan.com
+44 20 7134 4570
Kepler Cheuvreux Johan Eliason
jeliason@keplercheuvreux.com
+46 8 723 5100
Morgan Stanley Peter Murdoch Peter.Murdoch@morganstanley.com
+44 20 7425 2044
Nordea Markets Manu Rimpelä manu.rimpela@nordea.com
09 530 05172
Pareto Öhman Erik Paulsson erik.paulsson@paretosec.com
+46 8 402 5289
Pohjola Bank plc Pekka Spolander pekka.spolander@pohjola.fi
010 252 4351
SEB, Helsinki Tomi Railo tomi.railo@seb.fi
09 6162 8727
UBS Deutschland AG Sven Weier sven.weier@ubs.com
+49 69 1369 8278




© 2018 Wärtsilä