Sijoittajat

Analyytikot

Tietojemme mukaan ainakin oheiset välittäjäyritykset ja analyytikot ovat seuranneet Wärtsilän kehitystä viimeisen 12 kuukauden aikana. He ovat analysoineet omasta aloitteestaan yhtiötämme sekä myös laatineet kirjallisia raportteja ja kommentteja, ja pystyvät luonnehtimaan Wärtsilää sijoituskohteena. Wärtsilä ei vastaa analyyseissa esitetyistä arvioista.

 

Yritys Analyytikko Yhteystiedot
ABG Sundal Collier AB Anders Idborg

anders.idborg@abgsc.se
+46 8 566 286 74

Bank of America Merrill Lynch Ben Maslen

ben.maslen@baml.com
+44 20 7996 4783

Carnegie Investment Bank AB,
Finland
Timo Heinonen

timo.heinonen@carnegie.fi
09 6187 1234

Credit Suisse Max Yates

max.yates@credit-suisse.com
+44 20 7883 8501

Danske Bank A/S, Helsinki Antti Suttelin

antti.suttelin@danskebank.com
010 236 4708

Deutsche Bank AG Stephen Stakhiv

stephen.stakhiv@db.com
+44 20 754 16213

DNB Bank ASA Christer Magnergård

christer.magnergard@dnb.no
+46 8 473 48 44

Espirito Santo Nick Wilson

nick.wilson@espiritosantoib.co.uk
+44 20 3364 6766

Evli Bank plc Elina Riutta

elina.riutta@evli.com
09 4766 9204

Fearnley Fonds ASA Rikard Vabo

r.vabo@fearnleys.no
+47 22 93 60 00

Goldman Sachs International Daniela Costa
 

daniela.costa@gs.com
+44 20 7774 8354

Handelsbanken Capital Markets Tom Skogman

tom.skogman@handelsbanken.fi
010 444 2752

HSBC Bank plc Colin Gibson

colin.gibson@hsbcib.com
+44 20 7991 6592

Inderes
 
Juha Kinnunen

juha.kinnunen@inderes.com
040 778 1368

JPMorgan Cazenove Glen Liddy

glen.liddy@jpmorgan.com
+44 20 7134 4570

Kepler Cheuvreux Johan Eliason
 

jeliason@keplercheuvreux.com
+46 8 723 5100

Nordea Markets Jan Kaijala

jan.kaijala@nordea.com
09 1655 9706

Pareto Öhman Vahvistetaan Vahvistetaan
 
Pohjola Bank plc Pekka Spolander

pekka.spolander@pohjola.fi
010 252 4351

SEB Enskilda, Helsinki Tomi Railo

tomi.railo@enskilda.fi
09 6162 8727

Swedbank Markets Anders Roslund

anders.roslund@swedbank.se
+46 8 5859 0093

UBS Deutschland AG Sven Weier

sven.weier@ubs.com
+49 69 1369 8278

 

Search