Sijoittajat

Analyytikot

Tietojemme mukaan ainakin oheiset välittäjäyritykset ja analyytikot ovat seuranneet Wärtsilän kehitystä viimeisen 12 kuukauden aikana. He ovat analysoineet omasta aloitteestaan yhtiötämme sekä myös laatineet kirjallisia raportteja ja kommentteja, ja pystyvät luonnehtimaan Wärtsilää sijoituskohteena. Wärtsilä ei vastaa analyyseissa esitetyistä arvioista.

 

Yritys Analyytikko Yhteystiedot
ABG Sundal Collier AB Anders Idborg

anders.idborg@abgsc.se
+46 8 566 286 74

Carnegie Investment Bank AB,
Finland
Timo Heinonen

timo.heinonen@carnegie.fi
09 6187 1234

Credit Suisse Max Yates max.yates@credit-suisse.com
+44 20 7883 8501
Danske Bank A/S, Helsinki Antti Suttelin antti.suttelin@danskebank.com
010 236 4708
Deutsche Bank AG Anette Luomanperä 31.12.2013 asti
DNB Bank ASA Christer Magnergård christer.magnergard@dnb.no
+47 22 94 82 26
Espirito Santo Nick Wilson nick.wilson@espiritosantoib.co.uk
+44 20 3364 6766
Evli Bank plc Elina Riutta elina.riutta@evli.com
09 4766 9204
Fearnley Fonds ASA Rikard Vabo r.vabo@fearnleys.no
+47 22 93 60 00
FIM Vahvistetaan

Vahvistetaan
 

Goldman Sachs International Daniela Costa
 
daniela.costa@gs.com
+44 20 7774 8354
Handelsbanken Capital Markets Tom Skogman tom.skogman@handelsbanken.fi
010 444 2752
HSBC Bank plc Colin Gibson colin.gibson@hsbcib.com
+44 20 7991 6592
Inderes
 
Juha Kinnunen juha.kinnunen@inderes.com
040 778 1368
JPMorgan Cazenove Glen Liddy glen.liddy@jpmorgan.com
+44 20 7134 4570
Kepler Cheuvreux Johan Eliason
Joakim Höglund
jeliason@keplercheuvreux.com
jhoglund@keplercheuvreux.com
+46 8 723 5100
Nordea Markets Jan Kaijala jan.kaijala@nordea.com
09 1655 9706
Pareto Öhman Jari Harjunpää jari.harjunpaa@ohmangroup.fi
09 8866 6021
Pohjola Bank plc Pekka Spolander pekka.spolander@pohjola.fi
010 252 4351
SEB Enskilda, Helsinki Tomi Railo tomi.railo@enskilda.fi
09 6162 8727
Swedbank Markets Anders Roslund anders.roslund@swedbank.se
+46 8 5859 0093
UBS Deutschland AG Sven Weier sven.weier@ubs.com
+49 69 1369 8278

 

Search